uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

siwe odrosty
Uroda

Czym koloryzować włosy?

Na rynku znaleźć można bardzo wiele produktów pozwalających na zmianę koloru włosów, pogłębienie ich naturalnego odcienia czy zniwelowanie niechcianych odcieni. Dają one różne efekty – na określony czas, a przy tym w różnym stopniu oddziałując na włosy, czasem szkodząc im dość mocno, a w innym przypadku wcale lub nawet je wzmacniając. Co jest to dyspozycji?

Rozjaśniacze

Są niezbędne zawsze wtedy, gdy chce się uzyskać na włosach kolor jaśniejszy niż naturalny. Dotyczy to wcale nie tylko blondów, choć zwykle tak się uważa. Kobiety często nie zdają sobie sprawy z tego, że muszą wpierw użyć tego środka gdy chcą na przykład z naturalnie czarnych włosów zrobić brąz. Rozjaśniacz nie tylko nadaje włosom odcień blond, co wytrawia ich naturalny kolor – i dlatego powoduje największe zniszczenia. Dodatkowo po jego użyciu zwykle trzeba nałożyć właściwy kolor, o pożądanym odcieniu.

Farby chemiczne

Farbowanie włosów, czyli ich koloryzacja na odcienie ciemniejsze lub zbliżone do posiadanego, to zabieg mniej inwazyjny niż rozjaśnianie i dzięki temu mniej niszczący włosy. Wiele jednak zależy od samych włosów, stopnia ich wytrzymałości oraz aktualnej kondycji, a także tego, jak często wykonuje się zabieg. Zaleca się, by często farbować jedynie odrosty, na całość zaś nakładać farbę tylko na krótki czas i najlepiej nie przy każdej koloryzacji. Pozwoli to cieszyć się równomiernym kolorem oraz względnie zdrowymi włosami.

Szampony koloryzujące

Produkty te nie są bardzo chętnie wybierane, ponieważ wcale nie są obojętne dla włosów, mimo iż utrzymują się tylko przez określony czas, zwykle do 24 myć. Poza tym ich kolor może dość szybko spierać się i tracić blask. Po produkty te sięgają głównie nastolatki, które chcą na jakiś czas zmienić kolor włosów lub pragną sprawdzić, jak będą wyglądać w innym kolorze. Oczywiście w ten sposób można koloryzować włosy tylko na kolory ciemniejsze lub zbliżone do naturalnego odcienia.

Szamponetki

Szybkie w użyciu, bardzo tanie i praktycznie całkowicie bezpieczne dla włosów preparaty dostępne w saszetkach świetnie sprawdzają się, gdy chce się zafundować sobie nowy kolor na głowie na krótki czas lub odświeżyć kolor między farbowaniami. Szamponetka utrzymuje się kilka myć, przy czym przy każdym się spiera, wobec czego po każdym umyciu włosy są jaśniejsze. Niestety jej działanie jest na tyle słabe, że ciężko jest pokryć nią na przykład siwe odrosty czy też jest to zupełnie niemożliwe.

Farby ziołowe i henna

Są jedynym bezpiecznym sposobem koloryzacji. Mogą jedynie lekko wysuszać włosy, jednocześnie jednak je odżywiają, a nawet lekko pogrubiają. Ich wadą jest uciążliwe stosowanie, niezbyt dobra trwałość, a także ograniczona paleta odcieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.