uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

Zdrowie

Maska na twarz – gdzie kupić?

Obecnie maseczki na twarz nie są już tak powszechnie dostępne, jak w czasie pandemii. Gdy minęło zagrożenie epidemiologiczne wiele punktów zrezygnowało z prowadzenia sprzedaży. Dzisiaj nie w każdym sklepie spożywczym znajdziesz środki ochrony osobistej, a nawet jeśli, to musisz sprawdzić, czy pod względem jakości i wydajności filtracji odpowiadają one aktualnym standardom. Dowiedz się, gdzie najlepiej kupować maseczki na twarz.

Zakup maseczki – stacjonarnie czy online?

Możesz zdecydować, czy maseczki zamówisz online, czy kupisz w sklepie stacjonarnym. Tu do wyboru zawsze są:

  • apteki,
  • sklepy ze sprzętem i akcesoriami medycznymi,
  • drogerie,
  • sklepy kosmetyczne,
  • sklepy wielobranżowe,
  • sklepy odzieżowe.

Zwróć jednak uwagę na rodzaj asortymentu. Np. butiki odzieżowe specjalizują się w maseczkach designerskich, wielorazowych, szytych z tkanin. Nie jest to jednak standard polecany przez ekspertów i zapewniający najwyższy poziom ochrony. Trudno w ogóle stwierdzić, czy i jak działają takie maski. A i komfort oddychania w nich jest na niskim poziomie.

Najlepszy, najpewniejszy asortyment o charakterze medycznym mają oczywiście apteki i drogerie z punktami aptecznymi. Bardzo dobrym miejsce do zrobienia zakupów są też sklepy medyczne online. Po pierwsze są one bogato zaopatrzone, a po drugie znacznie tańsze od tożsamych sklepów stacjonarnych.

Zamawianie maseczek ochronnych online

Wiele osób pozostało natomiast wiernych pandemicznym trendom i zamiast w sklepach stacjonarnych, zakupy robi nadal online. To doskonały sposób na to, aby porównać szybko i skutecznie kilka ofert ze sobą i wybrać najkorzystniejszą: https://medivon.pl/maska-na-twarz-gdzie-kupic. Celowo nie piszemy – najtańszą. Zazwyczaj niska cena oznacza brak europejskiego certyfikatu potwierdzającego jakość lub sugeruje, że produkt nie spełnia założeń normy. To z kolei przekłada się na jego mniejszą wydajność filtracyjną, a przecież tego chcemy uniknąć.

Kupując maseczki internetowo:

  • oszczędzasz czas i pieniądze – koszt jednostkowy produktu jest niski, a im większe opakowanie zbiorcze kupujesz, tym mniej płacisz,
  • zyskujesz dostęp do bogatego asortymentu i wybierasz to, co najlepsze,
  • masz pewność, że zamawiasz dobry produkt, bo wszystkie jego parametry i cechy poznajesz z opisu umieszczonego przy ofercie,
  • zawsze możesz skorzystać ze wsparcia i rady sprzedawcy.

Zadbaj o to, aby maseczka nie tylko „była”, ale była dobra gatunkowo i miała optymalny poziom filtracji, przynajmniej na poziomie FFP2.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.