uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

przydatne aplikacje na telefon
Lifestyle

Trzy przydatne aplikacje na telefon, które ułatwiają życie

Choć o telefonie komórkowym często mówi się jako o złodzieju czasu, tak naprawdę jest on w stanie w wyjątkowy sposób ułatwić nam życie. Aby korzystanie z niego było jeszcze przyjemniejsze, warto poznać przydatne aplikacje na telefon. Ich instalacja z pewnością nie przyczyni się do tego, że będziemy jej żałować

Po pierwsze – czytnik kodów QR i kodów paskowych

Jako konsumenci z pewnością nie raz zauważyliśmy już, że producenci coraz chętniej umieszczają kody QR przy produktach chemicznych, spożywczych, a nawet technicznych. Wielu osobom wydaje się, że kody te przenoszą do strony www producenta, a na niej – do informacji o czysto marketingowym charakterze. Często rzeczywiście właśnie tak się dzieje, dziś jednak kody te są prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat kupowanych przez nas produktów. Zawierają informacje na temat ich składu, zastosowania, możliwych przeciwwskazań oraz ostrzeżeń. Umożliwiają też zapoznanie się z dodatkowymi instrukcjami i pouczeniami. Często zawierają odpowiedzi na te pytania, które nieustannie sobie zadajemy i które nie należą do tych, na które można łatwo uzyskać odpowiedź nawet, jeśli mają jej udzielić profesjonaliści. Podobnie dzieje się zresztą także w przypadku popularnych kodów paskowych. Także one zawierają wiele ciekawych danych takich, jak choćby kraj pochodzenia produktów. Ich czytnik skraca czas niezbędny do tego, aby zdobyć potrzebną nam wiedzę na temat konkretnego rozwiązania. Umożliwia też szybkie podjęcie decyzji o zakupie dzięki informacjom dostępnym „u źródła”.

Po drugie – LastPass

Właściciele telefonów komórkowych chętnie korzystają z Internetu. Obecnie zwykle posiadają wykupiony pakiet danych od swojego operatora, nie stronią jednak również od otwartych sieci Wi-Fi. Nie ma w tym nic złego tak długo, jak długo pamięta się, że Internet to nie tylko szereg atrakcji, ale również zagrożenia. Jednym z największych niebezpieczeństw jest narażanie się na ataki hakerów na nasze prywatne dane. Na szczęście, dzięki aplikacji LastPass można znacznie zmniejszyć to ryzyko. Aplikacja pozwala na generowanie haseł zarówno do najważniejszych maili i plików, jak i kont społecznościowych. Jej plusem jest także to, że w naszym imieniu troszczy się o przechowywanie haseł w bezpiecznym miejscu.

Po trzecie – Listonic

Jak ograniczyć niepotrzebne wydatki i spędzać w sklepach mniej czasu, gdy nie ma się ochoty na bezcelowe wałęsanie się po nich? Nietrudno domyślić się, że rozwiązaniem obu problemów może być aplikacja pomagająca w planowaniu zakupów. Listonic to idealna opcja, bo charakteryzuje się zarówno przejrzystą budową, jak i tym, że poszczególne elementy dodaje się do niej z dużą łatwością. Wśród ciekawych funkcji dodatkowych znajduje się zarówno możliwość dodania informacji o liczbie produktów, które chce się kupić, jak i ich orientacyjnych cenach. Pozwala to na kontrolowanie budżetu zarówno podczas planowania zakupów, jak i wtedy, gdy jest się już w trakcie ich robienia. Aplikacja będzie przeciwdziałać zapominaniu o potrzebnych produktach. Pomoże też osobom, które mają tendencję do kupowania zbyt wielu rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.