Aranżując wnętrza, staramy się wybierać wyłącznie najwyższej jakości meble. Są one nie tylko stosunkowo łatwe w utrzymaniu, ale i trwałe, dzięki czemu posłużą nam przez naprawdę długi czas. Z drugiej strony, dobrej jakości meble kojarzą się przede wszystkim z wysokimi cenami. Czy niska cena i wysoka jakość mebli mogą iść ze sobą w parze?
Co wpływa na cenę mebli?
Na początek warto uświadomić sobie, skąd w ogóle bierze się cena mebli? Dlaczego niektóre modele są tanie, a inne bardzo drogie? Przede wszystkim należy wiedzieć, że na cenę wpływać będzie w głównej mierze materiał, z jakiego zostały wykonane meble. Nie oznacza to jednak, że solidne materiały muszą być drogie. Dużą rolę w kształtowaniu ceny mebli odgrywają same sklepy meblarskie, które są pośrednikami pomiędzy producentem a klientem. Za swoje usługi pobierają prowizję, której wartość zostaje przerzucona na klienta. Niemałe znaczenie ma również marka mebli- sytuację można porównać na przykład do tego, gdy kupujemy markową odzież. Jest ona znacznie droższa od zwykłej, jednak jej jakość nie zawsze będzie dużo wyższa. Tak samo jest z meblami- czasami płacimy wyłącznie na markę, a nie za materiał czy jakość wykonania.
Czy dobrej jakości meble mogą być tanie?
Nikt z nas nie chce kupować złej jakości mebli, które zniszczą się w stosunkowo krótkim czasie. Niemniej jednak wcale nie oznacza to, że musimy płacić za nie krocie- możemy kupić meble w niskiej cenie, prezentujące wysoką jakość wykonania. Warto kupować meble:
- na promocjach czy wyprzedażach,
- z transportem własnym,
- do samodzielnego złożenia,
- mniej znanych marek,
- gotowe, nie na wymiar.
Dzięki tym prostym trikom możemy sporo zaoszczędzić, a jednocześnie cieszyć się meblami, które spełnią nasze oczekiwania. Ciekawe porady dotyczące tego, jak kupować taniej, znajdziemy na stronie internetowej http://e-chlopak.pl/meble-dobrej-jakosci-w-niskiej-cenie-czy-to-w-ogole-mozliwe/.
Meble na kredyt?
Niektórzy decydują się rozłożyć płatność za meble na raty, jednak warto mieć świadomość, że nie jest to sposób na oszczędzanie. Kredyt, czy inaczej zakup na raty, pozwala rozłożyć płatność w czasie, dzięki czemu nie musimy ponosić wysokich kosztów jednorazowo. Warto jednak mieć świadomość, że jeśli raty są oprocentowane, to w rzeczywistości dopłacamy do nich, zamiast ponosić niższe koszty. Pewnym rozwiązaniem mogą być zakupy na raty zero procent- dzięki temu spłacamy wyłącznie kapitał, bez odsetek. Pamiętajmy, że nie każdy sklep meblowy oferuje odroczenie płatności w postaci miesięcznych rat.