uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

fryzury dla cienkich włosów i okrągłej twarzy
Uroda

Fryzury dla cienkich włosów i okrągłej twarzy – wszystko, co chcesz wiedzieć

Włosy stanowią niejako wizytówkę naszej postaci, są jednym z pierwszych elementów naszego wyglądu rzucającym się w oczy. Ważne jest, aby zadbać o ich stan i zdrowy wygląd, ale i dobrać odpowiednią fryzurę do naszego stylu życia, twarzy i oczywiście rodzaju włosa, jaki posiadamy.

Czy ja mam okrągłą twarz?

Wiele ludzi nadal nie wie, jaki kształt ma ich twarz, jednak warto się tym zainteresować, jeżeli zależy nam na doborze idealnej fryzury. Twarze okrągłe mają pełne i zaokrąglone policzki, szerokie czoło i słabo widoczny podbródek. Długość twarzy jest podobna do jej szerokości. Te wszystkie cechy nadają swego rodzaju niewinności twarzy. Jeżeli nadal nie jesteście pewne czy to wasza twarz, to przypatrzcie się na przykład Selenie Gomez, która jest dumną posiadaczką okrągłej twarzy!

Idealny kształt, czyli do czego dążymy

Jak pewnie większość z was słyszała, idealnym kształtem naszej twarzy, do którego powinno się dążyć, jest owal. Dobierając więc fryzurę staramy się osiągnąć ten najbardziej pożądany kształt. Głównym celem będzie wydłużenie twarzy i uwydatnienie kości policzkowych.

Fryzury dla cienkich włosów i okrągłej twarzy

Zacznijmy od tego, czego unikać przy okrągłej twarzy. Lepiej będzie zrezygnować z prostych grzywek dodatkowo poszerzających czoło i z bardzo krótkich włosów kończących się tuż przy naszych policzkach, co także prowadzi do poszerzenia twarzy. Będą ją dopełniały dłuższe fryzury i dziewczęce fale lub jeżeli wolicie coś odważniejszego, pixie cut – mocne wycięcie z tyłu z długą grzywką z przodu okalającą naszą twarz. Ważne, żeby była warstwowa, inaczej będzie wyglądać ciężko i nie nada tego efektu świeżości twarzy. Jeżeli nie chcesz zaszaleć, to wystarczy delikatne wycieniowanie włosów i pilnowanie, aby boki fryzury zostały dłuższe.

Aby fryzura dobrze wyglądała mimo cienkich włosów, warto zainwestować w odżywki, te do spłukiwania, które przywrócą piękny wygląd i formę włosom oraz w suchy szampon, który w krótkim czasie może zmienić wygląd naszej fryzury, nadając jej objętości. Do tego właśnie dążymy przy włosach cienkich – do uzyskania jak największej objętości! Warto również zmienić swoje nawyki w życiu codziennym i zamiast spać w rozpuszczonych włosach, przerzucić się na luźnego koka, dzięki któremu włosy odbiją się od nasady i od razu uzyskamy efekt delikatnych fal bez użycia ciepła szkodliwego dla naszych włosów!

Fryzury dla cienkich włosów i okrągłej twarzy nie są wcale tak ciężkie do utrzymania – wystarczy regularna i odpowiednia pielęgnacja oraz trochę kreatywności. A może warto odważyć się i zrobić sobie pixie cut?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.