uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

jak urządzić mały domek letniskowy
Dom i Ogród

Jak urządzić mały domek letniskowy – poradnik?

Domki letniskowe są idealnym miejscem do spędzania wolnego czasu. Szczególnie atrakcyjne są domki, gdzie odpoczywać możemy w otoczeniu lasu, gór, jeziora lub morza. Aby nasz wypoczynek był efektywny, ważne jest również odpowiednie zaaranżowanie przestrzeni. Najważniejsze to aby zakupiony sprzęt oraz meble dostosować do własnych potrzeb, oraz upodobań.

Od czego zacząć?

Kupno domku letniskowego w atrakcyjnej okolicy może wiązać się z dużymi wydatkami. Nic więc dziwnego, że na jego wyposażenie zazwyczaj nie zostaje zbyt wiele oszczędności. Ważne jest to, aby spełniał on podstawowe funkcje, a kwestie estetyczne schodzą na drugi plan. Najważniejsze, to aby zaaranżowana przestrzeń była funkcjonalna i praktyczna. Prace zazwyczaj rozpoczynamy od malowania, zmiany podłóg oraz drobnych napraw. Odświeżenia często potrzebuje także wystrój. Przy zakupie nowych mebli warto korzystać z szerokiej palety barw, jednak zrezygnować z krzykliwych kolorów. Nie sprawdzają się one w przypadku urządzania domku letniskowego.

Jak urządzić mały domek letniskowy?

Absolutnym minimum jest zaaranżowanie miejsca do spania oraz przygotowania posiłku. Ponieważ domki letniskowe zazwyczaj charakteryzują się niewielkim metrażem, do ich meblowania należy podejść o wiele bardziej minimalistycznie niż w przypadku mieszkań. Dobrym rozwiązaniem jest zrezygnowanie w grubych oparć i ozdobników w miejscu sypialnianym. Dla większej ilości osób może sprawdzić się wybór łóżka piętrowego. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Jeśli mamy na to miejsce w sypialni warto umieścić szafę lub komodę, które pozwolą przechowywać rzeczy domowników. W kuchni absolutnym minimum jest lodówka oraz kuchenka. Jeśli nie mamy na nią miejsca, odpowiedni będzie palnik. Przygotowywanie posiłków we własnym zakresie pozwoli nam na oszczędność czasu i pieniędzy. Nie wolno zapominać również o odpowiednim oświetleniu. Dobrze dobrane nie dość, że oświetlą pomieszczenie, ale mogą je nawet powiększyć. W przypadku łazienki kluczowa jest prostota, jaką jest zlew, ubikacja oraz mała kabina prysznicowa.

Wystrój domku letniskowego

Wyposażenie domku oraz jego ozdobienie zależy w dużej mierze od tego, w jakiej lokalizacji się on znajduje. Domek na wsi zyska prawdziwie wiejski klimat jeśli w jego wnętrzu umieścimy kredens vintage. Domek w środku lasu może z powodzeniem zostać udekorowany za pomocą drewna wykorzystanego na ścianach, podłodze i wyposażeniu. Nadmorskie budownictwo zyska na uroku jeśli postawimy na nowoczesne wnętrza z dodatkiem ratanu i stylu marynarskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.