uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

kapcie do przedszkola
Dzieci

Jakie kapcie do przedszkola wybrać?

Mogłoby się wydawać, że wybór kapci do przedszkola jest drugorzędnym problemem. Jednak rodzice nieczęsto zdają sobie sprawę z tego, że dla dziecka może być to kluczowy wybór, który będzie decydował o jego komforcie podczas pobytu w przedszkolu. Dzieci spędzają bowiem w kapciach wiele godzin, dlatego powinny być one odpowiednio dobrane. Na co zwrócić uwagę, kupując kapcie do przedszkola?

Gdzie kupować kapcie do przedszkola?

Tak naprawdę kapcie można kupić w każdym sklepie, w którym w ofercie obecne są dziecięce buty. Jednak zorientowani rodzice wiedzą, że do znalezienia idealnych kapci trzeba się nieco przyłożyć. Muszą być bowiem one nie tylko odpowiedniego rozmiaru, ale także powinny być doskonale dopasowane do nogi dziecka, zapewniając jej najwyższy poziom komfortu.

Dlatego wybierając kapcie do przedszkola warto postawić na sklepy, które oferują produkty pochodzące od uznanych, sprawdzonych producentów, gwarantujących wysoką jakość swojego wyrobu. Co prawda, trzeba przygotować się na to, że za tego typu obuwie należy zapłacić nieco więcej, jednak z pewnością zapewni ono stopie tak potrzebny komfort.

Jakie powinny być kapcie do przedszkola?

Dzieci w wieku przedszkolnym zazwyczaj są bardzo ruchliwe i energetyczne, wiele godzin spędzają na szalonej zabawie. W przedszkolu niemożliwe jest chodzenie boso, dlatego warto zapewnić maluchowi porządne kapcie. Stopa małego małego człowieka znajduje się w fazie intensywnego wzrostu, dlatego warto jej zapewnić odpowiednie warunki do rozwoju.

Jeszcze do niedawna wśród rodziców pokutował mit, że buty dla dziecka powinny być sztywne w kostce i zapewniać stopie podparcie. Odpowiednio dobrane buty niwelują ryzyko powstawania zniekształceń. Dobre kapcie do przedszkola przede wszystkim powinny być wykonane z naturalnych materiałów, które zapewniają skórze możliwość oddychania. Dobrej jakości kapcie muszą być elastyczne i miękkie, zapewniające stopom swobodę ruchów. Rodzice często stawiają na sztywne kapcie o twardej podeszwie – jednak zdecydowanie nie są one odpowiednim obuwiem dla małej stopy.

Tak naprawdę, w dobrze dobranych kapciach dziecko powinno czuć się niemal tak, jakby chodziło boso. Idealne kapcie dopasowują się do kształtu stopy malucha, nie uwierają w żadnym miejscu, a dziecko może w nich swobodnie poruszać palcami.

Nie bez znaczenia jest również sposób zakładania kapci. Powinny być one takie, by maluch bez żadnego problemu mógł je samodzielnie zdjąć i założyć. Warto zadbać również o to, by posiadały antypoślizgową podeszwę, która zapewni maluchowi bezpieczeństwo podczas biegania po sali.

Podsumowując, przy wyborze kapci do przedszkola trzeba zwrócić uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim – nie warto tego robić przez internet. Podstawą dobrania odpowiednich kapci jest ich zmierzenie przez malucha. Tylko dziecko będzie w stanie ocenić, czy wybrany model jest dla niego idealny. Warto przetestować kilka par kapci, a następnie wybrać spośród nich te, w których dziecko czuje się najlepiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.