uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

rodzaje skarpetek
Moda

Fasony i rodzaje skarpetek na każdą okazję

Poza niektórymi osobami, które skarpetek nie lubią i ich nie noszą, poza kobietami, które uwielbiają sukienki i spódnice, nosimy je raczej wszyscy. Nosimy je o każdej porze roku i przy każdej okoliczności, na co dzień i od święta. Dlatego też proponowane na rynku rodzaje skarpetek są bardzo różnorodne i każdy znajdzie w tej materii coś dokładnie pasującego sobie.

Rodzaje skarpetek

Proponowane przez producentów skarpet wzory mogą być: skarpetkami stopkami, skarpetkami z cholewką, skarpetkami typu rowerowego, skarpetkami sportowymi, klasycznymi, pięciopalczastymi, podkolanówkami, skarpetkami typu zakolanówki. Są skarpety zwykłe i ocieplane, wykonane z materiałów naturalnych i sztucznych, syntetycznych. Występują egzemplarze grube i cienkie, mocno uciskowe i bez uciskowe. Takie, które ładnie prezentują się na nodze, mają ciekawe i oryginalne wzory i takie, które są jednokolorowe, proste i klasyczne.
Dodatkami dekorującymi skarpetki mogą być ściągacze występujące w stopie, siateczki w dowolnych częściach skarpet, elementy frotte, falbanki, kokardki czy pomponiki kolorowe.
Pomysłowość i kreatywność producentów skarpet nie ma granic. Dość wspomnieć także o skarpetach wełnianych, dzierganych ręcznie.
Dzisiaj w tej materii wybór jest ogromny, niektóre z nich pełnią rolę bardziej dekoracyjną a inne są funkcjonalnym elementem garderoby.
Skarpetki noszą kobiety, mężczyźni i dzieci, osoby młode i starsze. Dzisiaj chyba nikt nie wyobraża sobie życia bez skarpet tym bardziej, że towarzyszą nam od bardzo wielu lat.

Ze skarpetą przez świat

Praktycznie skarpety obecne są w każdym zakątku świata i towarzyszą ludziom w różnych ich wyzwaniach. Te ocieplające nogi elementy garderoby codziennej są na nogach sportowców, dyrektorów, projektantów, członków załogi statku i samolotu. Skarpetki są obecne zawsze i wszędzie.
Bardzo ważny jest też materiał, z którego są one wykonane. Skarpetki mają dawać komfort, muszą być wygodne i najlepiej gdy są przewiewne a ich materiał jest oddychający. Wtedy korzyści z ich noszenia nie tylko mają osoby, które je noszą ale także wszystkie inne towarzyszące. Ponieważ czasami zapaszek wydobywający się z nóg niektórych osób jest nieznośny i powalający.
Dlatego producenci skarpet wychodząc na przeciw swoim klientom zaczęli stosować różnego rodzaju technologie przy produkcji skarpet. Hitem są skarpety z włókna bambusowego, antybakteryjne z jonami srebra i oczywiście popularne ze 100 procentowej bawełny. Najlepsze są zawsze skarpety z tworzyw naturalnych a nie sztucznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.