uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

jak obciąć grzywkę na boki
Lifestyle Moda Uroda

Grzywka na boki – jak ją obciąć i komu pasuje?

Grzywka jest zawsze modna. Prosta, na bok lub cieniowana. W tym sezonie absolutnym hitem jest grzywka na boki. Ale czy każdemu pasuje grzywka na bok? Jak obciąć grzywkę na boki w domu?

grzywka na boki

Rodzaje grzywek

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje grzywek. Oczywiście każdy z nich można nieco zmodyfikować, wedle uznania. Zobacz je wszystkie!

Prosta grzywka jest najbardziej popularna ze wszystkich. Klasyczne, proste cięcie dodaje uroku, a ponadto ma efekt odmładzający! Mamy obcinają ją swoim córeczkom już od najmłodszych lat. Nie mniej jednak pasuje również dorosłym Paniom. To cięcie nigdy nie wyjdzie z mody!

Grzywka na bok to asymetryczne cięcie przednich pasm. Świetne rozwiązanie dla okrągłych twarzy, ponieważ genialnie wyszczupla buzię!

Grzywka na boki to hit tego sezonu! Delikatnie rozchodzące się na boki pasma, łagodzą rysy twarzy. Dodatkowo wygląda bardzo dziewczęco i pasuje do niemal każdego kształtu twarzy.

Komu pasuje?

Fryzury z grzywką zawsze dodają uroku. Z łatwością można stworzyć różne uczesania, które pasują na co dzień i od święta. Szczególnie dobrze prezentuje się grzywka na boki, którą mogą nosić panie o każdym kształcie twarzy. Kwadratowa twarz z grzywką na bok będzie miała złagodzone rysy. Paniom o trójkątnej twarzy grzywka wyrówna proporcje i sprawi, że górna część twarzy będzie łagodniejsza.

Grzywka na boki pasować będzie paniom z długimi włosami oraz sięgającymi do ramion. Ale także krótkie fryzury będą dobrze się prezentowały z delikatną grzywką na boki.

Grzywka na boki bez wizyty u fryzjera

Zdecydowana większość pań uwielbia chodzić do salonu fryzjerskiego. Jest to miejsce, w którym można się zrelaksować i poprawić sobie humor. Jednak czasami warto samodzielnie zmienić swój wygląd przez na przykład ścięcie grzywki. Czy jest to łatwe zadanie? Z pomocą Internetu i filmów instruktażowych jest to wykonalne. Oczywiście do obcięcia grzywki potrzebne są nożyczki. Do cięcia należy używać nożyczek do włosów. Zwykłe nożyczki do papieru nie nadają się, gdyż nie są dość ostre.

Przed rozpoczęciem obcinania grzywki na boki należy zrobić przedziałek na środku głowy. Kolejnym krokiem jest wyznaczenie linii od przedziałka. Należy wyznaczyć włosy, które przybiorą kształt trójkąta równobocznego od linii czoła. Jest to najważniejszy etap, który przesądzi o tym, czy grzywka będzie odpowiednio przycięta. Najlepiej jest obcinać oba pasma na raz i na sucho. Jeśli pojawią się jakieś niedociągnięcia, to zawsze można je poprawić po myciu i suszeniu.

Jak zrobić grzywkę na boki?

Wiemy już jak obciąć grzywkę na boki, teraz trzeba dowiedzieć się jak o nią dbać. Grzywka na boki nie wymaga dużej pielęgnacji. Układanie grzywki jest proste. Podczas suszenia najlepiej przy pomocy szczotki nadać jej kształt. Aczkolwiek grzywka taka układa się praktycznie sama. Podczas suszenia i modelowania można użyć szczotki i unieść nieco grzywkę od nasady głowy. Będzie ona wówczas wyglądać lekko.

Jak dbać o grzywkę na boki?

Wiemy już jak obciąć grzywkę na boki, teraz trzeba dowiedzieć się jak o nią dbać. Grzywka na boki nie wymaga dużej pielęgnacji. Układanie grzywki jest proste. Podczas suszenia najlepiej przy pomocy szczotki nadać jej kształt. Aczkolwiek grzywka taka układa się praktycznie sama. Podczas suszenia i modelowania można użyć szczotki i unieść nieco grzywkę od nasady głowy. Będzie ona wówczas wyglądać lekko.

Bardzo fajny efekt daje wycieniowanie grzywki. Najczęściej takie rozwiązanie stosuje się u pań, które mają cienkie i kruche włosy. Dzięki cieniowaniu grzywka wygląda na znacznie grubszą, a cała fryzura jest łatwiejsza do stylizacji.

Grzywka na boki – Piękne fryzury

Obcięcie grzywki na boki jest idealnym rozwiązaniem dla pań, które chcą coś zmienić, ale nie chcą radykalnych zmian. Grzywka taka doskonale oprawia twarz, a zarazem jest bardzo łatwa w stylizacji. Nie trzeba wykonywać dodatkowych zabiegów, aby mieć ciekawą fryzurę.

Fryzura, która jest zawsze modna to bob. A bob z grzywką na boki jest hitem. Cienkie włosy warto wycieniować, dzięki temu dostają one objętości. Dodatkowo grzywka ścięta na boki powoduje, że twarz wygląda znacznie młodziej i promienniej. Do długich włosów znakomicie pasuje grzywka na boki nieco dłuższa, która płynnie łączy się z dłuższymi pasmami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.