uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

olej z wiesiołka
Zdrowie

Poznaj właściwości oleju z wiesiołka

Wiesiołek to roślina, którą możemy odnaleźć wśród polskich pól i łąk. Z jego nasion powstaje olej o cennych właściwościach, wykorzystywany w leczeniu różnych dolegliwości np. chorób autoimmunologicznych. Olej z wiesiołka znalazł również zastosowanie w kosmetyce, gdyż dzięki dużej zawartości natłuszczających kwasów omega-6, sprawdza się on w pielęgnacji włosów, skóry i paznokci. Warto bliżej przyjrzeć się temu dobroczynnemu działaniu, jakie niesie spożywanie oleju z wiesiołka.

Roślina lecznicza –wiesiołek.

Wiesiołek jest dość charakterystyczną rośliną, gdyż posiada on żółte kwiaty, które otwierają się po zachodzie słońca. Najwartościowszą częścią rośliny są jej nasiona, z których wytłaczany jest olej. W Ameryce Północnej, skąd pochodzi wiesiołek, używano go jako środka do opatrywania ran i łagodzenia bólu.

Olejek z wiesiołka tłoczony jest na zimno, dzięki czemu zachowuje swoje wartości odżywcze. Zawiera on kwasy omega-6, czyli kwas linolowy i gamma-linolenowy, a także witaminę E, cynk, selen, wapń, magnez, fitosterole i białko bogate w aminokwasy siarkowe.

Właściwości oleju z wiesiołka.

Olej z wiesiołka wykazuje działanie przeciwzapalne, dlatego najczęściej wykorzystywany jest on do leczenia chorób stawów (np. reumatoidalnego zapalenia stawów). Olej pobudza regenerację tkanek chrzęstnej i łącznej, a także gojenie ran. Jest on polecany w problemach krążeniowych, gdyż zawarte w nim kwasy nienasycone obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Kwasy omega-6 wspierają właściwe funkcjonowanie układu odpornościowego, jak również oczyszczają organizm ze zbędnych elementów przemiany materii. Wykazują one również korzystne działanie na pracę mózgu – wspomagają pamięć i sprawne myślenie.

Olej z wiesiołka stosuje się w również w kosmetyce m.in. w przypadkach trądziku i innych chorób skórnych takich jak wypryski czy łuszczyca. Kwasy tłuszczowe wspierają właściwe nawilżenie skóry, przez co jest ona zdolna do eliminowania toksyn i szkód, spowodowanych przez wolne rodniki. Olej dostarczany do wewnątrz organizmu wykazuje skuteczniejsze działanie niż preparaty stosowane bezpośrednio na skórę. Spożywanie oleju z wiesiołka pozwala na zachowanie właściwego poziomu nawilżenia i odżywania skóry, włosów i paznokci.

By móc w pełni czerpać licznych właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych oleju, zaleca się jego codzienne spożywanie. Suplement diety Oeparol zawiera naturalny, tłoczony na zimno olej z wiesiołka w kapsułkach, dzięki czemu możemy łatwiej dostarczyć organizmowi właściwą dawkę tego złotego specyfiku. Produkt pozyskiwany jest w sposób naturalny, bez stosowania środków konserwujących i antyutleniaczy, dlatego zachowuje swoje właściwości prozdrowotne, które korzystnie wpływają na kondycję naszego organizmu.

Materiał partnera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.