uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

jak ubrać się na poprawiny
Moda

Jak ubrać się na poprawiny?

Nie ulega wątpliwości, że duża liczba osób lubi brać udział w różnego rodzaju imprezach, a w szczególności w weselach. Jednak spora część społeczeństwa zastanawia się nie tylko nad ubiorem podczas pierwszego dnia, ale także nad tym, jak ubrać się na poprawiny.

Odpowiedni ubiór na poprawiny

Przede wszystkim należy zdawać sobie sprawę, że drugi dzień całego tego ważnego wydarzenia różni się od pierwszego. Niewątpliwie podczas poprawin można postawić na znacznie mniej elegancki ubiór. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy w pełni zwolnieni z ładnego wyglądu i dobrego zaprezentowania się. Jednak możemy pozwolić sobie na znacznie więcej. Chodzi tu o to, że w przypadku kobiet można pokusić się o zastąpienie pięknej sukienki zjawiskowym kombinezonem, który pozwoli na równie dobre zaprezentowanie się w oczach innych. Jeśli chodzi natomiast o mężczyzn, to podczas poprawin nie jest wymagany garnitur tak, jak było to podczas pierwszego dnia. Taki outfit można spokojnie zastąpić zwykłymi spodniami i odświętną koszulą. Ewentualnie podczas gorszej pogody można pokusić się o sztruksową marynarkę.

Kilka pozostałych kwestii dotyczących ubioru

Co ciekawe, kluczowe okazuje się także samo obuwie. Jeśli chodzi o panów to stawia się na wygodę. Mowa tu chociażby o półbutach, mokasynach, czy butach półsportowych. Oczywiście istnieje możliwość założenia pantofli, jednak bardzo duża cześć mężczyzn rezygnuje z tego rozwiązania już po pierwszym dniu z tej opcji, gdyż wprawia ona w duże poczucie dyskomfortu. W przypadku pań buty na obcasie zastępuje się chociażby półbutami, balerinami, eleganckimi sandałkami, czy wcześniej wspomnianymi mokasynami.
Należy również zdawać sobie sprawę, że ogólnie rzecz biorąc nie ma jednoznacznej reguły co do tego, jak powinno wyglądać się na poprawinach. Oczywiście powinniśmy prezentować się odświętnie, ale dosyć istotny jest w tym przypadku też umiar. Dobrze byłoby przede wszystkim postawić na wcześniej wspomnianą wygodę i komfort.

Podsumowując, jak doskonale widać ubiór drugiego dnia znacznie różni się od tego z dnia pierwszego. Istnieje przede wszystkim większa możliwość co do wyboru outiftu. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni mają znacznie więcej możliwości i mogą tak naprawdę postawić na to co tylko chcą. Jest to więc w dużym stopniu zależne tylko i wyłącznie od własnych, indywidualnych preferencji. Zdecydowanie nie należy się ograniczać, można w ten sposób wyrazić siebie i przykuć uwagę wszystkich gości swoją piękną kreacją. To z kolei w znacznym stopniu przełoży się na świetną zabawę także w kolejnym dniu całego tego wielkiego wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.