uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

rodzaje lakierów do paznokci
Uroda

Współczesne rodzaje lakierów do paznokci – czy się sprawdzają?

Doskonale znając oczekiwania swoich klientek, producenci lakierów do paznokci stale starają się udoskonalać swoje produkty. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie im trwałości, gdyż żadna kobieta nie chce ani nie ma czasu na malowanie paznokci co kilka dni, a poza tym noszenie na paznokciach złuszczonego czy startego lakieru jest niezwykle niechlujne. Pożądane są więc takie lakiery, które zapewnią trwałość i głębię koloru oraz blask co najmniej kilka dni. Czy współczesne lakiery sobie z tym radzą?

Dla malowania w domu

Oczywiście współczesna kobieta, która chce cieszyć się trwałą stylizacją paznokci, może zdecydować się na wizytę u kosmetyczki i wykonanie stylizacji żelowej, akrylowej, tytanowej czy hybrydowej. Jednak zwykłe lakiery ciągle są pożądane, gdyż malowanie w domu jest tańsze i często wygodniejsze, poza tym nie wiąże się z koniecznością matowienie, czyli szlifowania, paznokci, tak jak wymienione metody. Dzięki temu można uniknąć ich osłabiania. Poza tym wydaje się, że współczesne rodzaje lakierów do paznokci pozwalają uzyskać praktycznie taki sam efekt, gdyż znaleźć można na przykład lakiery hybrydowe, których nie trzeba utwardzać lampą UV, lakiery żelowe czy takie, które mają utwardzać się pod wpływem promieniowania słonecznego. Czy jednak działają? Najlepiej będzie odpowiedzieć sobie na to pytanie samodzielnie, zwłaszcza że takie produkty nie są specjalnie kosztowne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich wysoką wydajność. Poza tym trzeba pamiętać, że trwałość lakieru zależy też od paznokci, na przykład od kształtu płytki – gdy jest ona mocno wygięta, lakier może trzymać się krócej, nawet jeśli jest to hybryda utwardzona UV, wykonana u kosmetyczki. Wpływ na to ma nawet kształt nadany paznokciom podczas piłowania – najlepszym na to przykładem jest fakt, że na paznokciach spiłowanych na kwadratowo lakier najpierw ściera się na rogach i zwykle dzieje się to dość szybko.

Co dla trwałości efektu?

Niedoskonałość lakierów, nawet tych najbardziej zaawansowanych, powoduje, że tak wiele kobiet decyduje się na wykonywanie tipsów czy hybryd. Jest to dobre rozwiązanie tym bardziej, że można je wykonywać samodzielnie, nie trzeba chodzić do kosmetyczki. Zakup zestawu będzie kosztował mniej niż dwie wizyty, a wykonywanie takich zabiegów nie jest skomplikowane – poradzi sobie z tym każdy, kto potrafi równo pomalować paznokcie, zresztą nowoczesne preparaty nawet to ułatwiają.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet tak popularne hybrydy wcale nie gwarantują supertrwałości – zwykle trzymają się około 2 tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.