uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

najlepszy tusz do rzęs
Uroda

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Z racji tego, że wybór tuszów do rzęs na rynku jest bardzo szeroki i zróżnicowany, wybór najlepszego z nich może okazać się bardzo trudny. Warto poznać cechy dobrej maskary, aby wiedzieć na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Wiele kobiet nie ma pojęcia, na co zwracać uwagę przy wyborze maskary. Bogactwo produktów na sklepowych półkach sprawia, że ciężko znaleźć tusz do rzęs, który najlepiej wpasuje się w potrzeby danej kobiety. Warto zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie oczekują od swojego tuszu do rzęs tego samego – niektórym zależy na efekcie wydłużania rzęs, inne z kolei oczekują objętości. Jest jednak kilka uniwersalnych cech, która powinna posiadać każda mascara.

Dobrze wyprofilowana szczoteczka jest bardzo ważna. Źle ukształtowana szczoteczka, wykonana ze słabej jakości materiałów, nie będzie dobrze malowała rzęs. Idealna spiralka dotrze idealnie do każdego włoska, formując go i nadając mu odpowiedniego kształtu. Jeśli chodzi o szczoteczki w tuszach do rzęs, to dobrze sprawdzają się te, które są zwężone na końcu. Umożliwiają one docieranie do rzęs, które znajdują się w kącikach oczu. Najlepsze tusze do rzęs posiadają silikonowe szczoteczki, które charakteryzują się wysoką elastycznością i doskonale dopasowują się do kształtu oczu. Są także bezpieczne dla alergików ze względu na to, że nie powodują podrażnień.

Jaki skład powinien mieć najlepszy tusz do rzęs?

Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się maskary, które w swoim składzie posiadają składniki pielęgnujące. Tusz, który ma w sobie składniki odżywki, doskonale pielęgnuje rzęsy, zapewniając im odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Co prawda, nie będzie on charakteryzował się tak wysoką skutecznością, jak profesjonalne serum, niemniej jednak z pewnością poprawi ich kondycję, zwłaszcza przy codziennym stosowaniu. Najczęściej spotykanymi substancjami odżywczymi w tuszach do rzęs są olej rycynowy, witaminy A, witaminy E, ekstrakt z kiełków pszenicy, a także prowitamina B5.

W składzie tuszu do rzęs nie powinno być także składników szkodliwych. Producenci niestety rzadko przekładają do tego szczególną uwagę wiedząc, że mała liczba kobiet zwraca uwagę na skład tuszu. Odpowiedni tusz do rzęs powinien posiadać pigmenty mineralne oraz naturalne woski roślinne – w jego składzie natomiast nie powinno być syntetycznych substancji. Warto pamiętać o tym, że ogromna część dostępność w sklepach tuszów do rzęs zawiera aluminium, które uznawane jest za metal szkodliwy.

Trwały tusz do rzęs

Gdyby zapytać pewną liczbę kobiet, jaki powinien być najlepszy tusz do rzęs, to z pewnością większość z nich odpowiedziałaby, że jak najbardziej trwały. Ogromną trwałością wyróżniają się wodoodporne tusze do rzęs, które jednak na co dzień niekoniecznie są dobrym rozwiązaniem. Z powodzeniem przetrwają nawet kąpiel na basenie, niemniej jednak wieczorem ciężko jest je zmyć i w celu pozbycia się ich należy stosować silne płyny do demakijażu, które mogą być przyczyną powstawania podrażnień na delikatnej skórze twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.