uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

ile kosztuje farbowanie włosów
Uroda

Farbowanie włosów – u fryzjera czy w domu?

Na koloryzację swoich włosów decyduje się znaczna część polskich kobiet, czy to z powodu niezadowolenia ze swego naturalnego koloru, czy z powodu konieczności ukrycia siwizny. Wiele pań przy tym wybiera samodzielną koloryzację. Zdecydowanie sprzyjają temu tanie, łatwo dostępne oraz bardzo łatwe w użytkowaniu produkty, ale czy na pewno jest to dobry wybór?

Efekty nie zawsze takie, jak się oczekuje

Nie da się ukryć, że samodzielna koloryzacja często wiąże się z ryzykiem, szczególnie gdy po raz pierwszy używa się danego środka. Nader często okazuje się, że kolor uzyskany na głowie wcale nie jest taki sam jak na opakowaniu, a nawet jest daleki od oczekiwanego. Znane są przypadki, w których na przykład blond wychodzi bardzo ciemny. Łatwiej mają panie farbujące włosy na przykład na czarno, gdyż jedyną kwestią jest to, czy środek dobrze pokryje włosy. Z tym oczywiście też bywa różnie, co zależy nie tylko od farby, ale też od wprawy bądź tego, czy podczas koloryzacji korzysta się z czyjejś pomocy. Największym zagrożeniem jednak jest zniszczenie włosów. Niestety nieprawidłowe używanie środków koloryzujących, wybieranie preparatów kiepskiej jakości czy brak pielęgnacji po farbowaniu powoduje, że większość kobiet ma włosy w złej kondycji.

Farbowanie u fryzjera

Oczywiście rezultat wizyty u fryzjera zależy przede wszystkim od tego, kogo się wybierze. Znane są przypadki, że fryzjer spalił klientce włosy czy też nadał jej czuprynie na przykład pomarańczowy kolor zamiast blondu. Kiepskie salony trzeba zatem omijać szerokim łukiem, nawet jeśli chce się zaoszczędzić. Na zniszczone włosy niewiele da się poradzić lub trzeba wydać duże środki na ich regenerację, lepiej więc na koloryzacji nie oszczędzać, tym bardziej że tylko zdrowe, równomiernie pokryte kolorem oraz mające żywy odcień włosy wyglądają pięknie. A ile kosztuje farbowanie włosów u fryzjera? To zależy od wielu czynników. W dużych miastach jest drożej niż w małych miejscowościach, a prestiżowe, duże salony mogą mieć zawrotne sumy. Poza tym cena zależy od sposobu koloryzacji (liczby użytych środków), a także od długości, a nawet gęstości włosów. Niezależnie od tego, skorzystanie z usług dobrego fryzjera daje pewność, że będzie się zadowoloną z jego usług, zarówno jeśli chodzi o uzyskany odcień, jego żywość, blask i pokrycie włosów, jak i kondycję pasm. Jest to pewne tym bardziej, że mało który fryzjer nie stosuje pielęgnacji włosów swej klientki po farbowaniu. Często nawet wykonywane są zabiegi z użyciem sauny – w cenie zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.