uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

trwałe cienie do powiek
Uroda

Jak zapewnić sobie trwałość makijażu?

Umiejętnie wykonany, dobrze dobrany do twarzy makijaż to tylko połowa sukcesu. Trzeba jeszcze zatroszczyć się o jego trwałość, nie tylko na wielogodzinnej imprezie w dusznej sali z tańcami, ale też w ciągu dnia, na przykład w pracy. Jeśli się o to nie zadba, może on szybko stracić estetyczny wygląd, a nawet zacząć wyglądać groteskowo.

Ważna jakość kosmetyków

Oczywiście nie każda kobieta może pozwolić sobie na stosowanie najdroższych kosmetyków, na przykład oferowanych przez domy mody i też nie zawsze jest to konieczne, ale na pewno jakość produktów ma jakość. Szczególnie warto wystrzegać się kosmetyków kupowanych w przypadkowych miejscach – na jakichś straganach ulicznych, bazarach czy w chińskich sklepach. Nawet jeśli nie zaszkodzą (a nakładanie ich na przykład na okolice oczu naprawdę może być ryzykowne i grozić wystąpieniem reakcji alergicznej), prawie na pewno nie będą trwałe, wobec czego szybko przestaną nadawać twarzy estetyczny wygląd. Kiepskie lakiery do paznokci dodatkowo zwykle powodują przebarwienie i zażółcenie paznokci. Wybierając zaś produkty naprawdę dobrych marek, kosztowniejsze, można mieć pewność, że pozostaną długo na skórze, co też sprawia, że można używać ich rzadziej i wobec tego opłaca się je kupować.

Uwaga na termin ważności

Kobiety nie zawsze zwracają na to uwagę. Podczas zakupu z pewnością tak, ale co z produktami, które znajdują się w kosmetyczce? Potem zaś panie dziwią się, że do tej pory trwałe cienie do powiek zbierają się w załamaniu powieki czy rozmazują, a tusz osypuje się na policzki. Oczywiście nie wszystkie kosmetyki od razu po upływie terminu ważności stracą pełnię swoich walorów i funkcjonalności, niemniej należy mieć to na uwadze – tak samo jak ich przechowywanie. Trzeba unikać między innymi źródeł ciepła i dostępu powietrza, a podczas używania tuszu uważać, by nie pompować powietrza do środka.

Zmatowienie skóry

Na tłustej skórze makijaż trzyma się dużo gorzej i dotyczy to nie tylko podkładu i pudru. Przetłuszczają się też okolice oczu, wobec czego cień może się rozmazywać, a tusz zostawiać ślady na górnych powiekach. By tego uniknąć, warto zadbać, by skóra się nadmiernie nie przetłuszczała, a przed wykonaniem makijażu zmatowić ją, w każdym miejscu. Może do tego posłużyć matująca baza pod makijaż, która przedłuży też jego trwałość niezależnie od matowienia skóry (oraz ułatwi rozprowadzanie kosmetyków). Świetnie zadziała też dobry matujący puder.

Jeśli zaś chce się mieć pełną pewność trwałości makijażu, warto użyć specjalnego utrwalacza z drogerii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.