uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

laminowanie włosów produkty profesjonalne
Uroda

Laminowanie włosów – zabieg na piękne włosy

Na odżywienie i upiększenie włosów jest wiele sposobów, a jednym z popularniejszych od jakiegoś czasu jest laminowanie. Metoda ta początkowo była znana jedynie w blogosferze, ale szybko została spopularyzowana. Obecnie można nawet znaleźć preparaty, które pozwalają przeprowadzić ją szybciej. Każdy jednak może zdecydować, jak chce przeprowadzić laminowanie włosów produkty profesjonalne są alternatywą dla klasycznej metody.

Klasyczne laminowanie – z użyciem żelatyny

Problem w przypadku tej metody polega na tym, że zakłada ona użycie wieprzowej żelatyny. Jest to wykluczone w przypadku osób, które unikają wszelkich produktów zwierzęcych, a wegan i weganek jest coraz więcej. Wszyscy inni jednak mogą korzystać z dobroczynnych właściwości, jakie żelatyna wykazuje, zastosowana na włosy. Na pewno dla niejednej osoby będzie to duże zaskoczenie, gdy okaże się, że wykonany z użyciem tego powszechnie znanego produktu zabieg na włosy daje lepsze efekty niż cokolwiek innego. Większość osób bowiem uznaje, że ich włosy po laminacji są takie, jakie jeszcze nigdy nie były – idealnie gładkie, śliskie, odżywione i błyszczące. Jest to wyjątkowy efekt, który widać nawet na silnie zniszczonych pasmach – można zatem doraźnie je upiększyć. Co więcej, nie jest to tylko złudzenie, jak w przypadku nałożenia jedwabiu czy innych produktów z silikonami, a po prostu efekt dostarczenia włosom protein.

Jak to się robi?

Laminowanie jest bardzo proste. Wystarczy zmieszać niewielką ilość żelatyny z niewielką ilością gorącej wody, wymieszać do rozpuszczenia i po lekkim przestudzeniu wymieszać miksturę z większą ilością dobrej odżywki do włosów lub maski. Może to być na przykład zmiękczający preparat z emolientami, dzięki czemu efekt na włosach będzie jeszcze lepszy. Taką mieszankę należy nałożyć na wilgotne po umyciu włosy, na to folię, a na nią na przykład ręcznik i pozostawić na 30-45 minut. Następnie spłukać ciepłą wodą.
Produkty do laminowania, dostępne na przykład w saszetkach, stosuje się zaś jeszcze prościej – nakłada na włosy, zwykle na znacznie krótszy czas, a następnie spłukuje.

Ubocznym efektem laminowania jest nadanie włosom pięknego zapachu – zastosowanej odżywki czy maski. Woń jest znacznie dłużej i mocniej wyczuwalna niż w przypadku jej zwykłego zastosowania, ponieważ cząsteczki wnikają głęboko we włosy.

Stosując laminowanie, nie można z nim jednak przesadzać. Przeproteinowanie włosów skutkuje ich wysuszeniem i nadaniem im sianowatego wyglądu, a nawet może je zniszczyć. Należy więc wykonywać ten zabieg co kilka tygodni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *