uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

szczotkowanie na sucho w ciąży
Zdrowie

Szczotkowanie na sucho w ciąży – co warto wiedzieć?

Szczotkowanie na sucho to niezwykle popularna forma dbania o skórę. Umożliwia w bardzo szybki i wygodny sposób uzyskanie gładkiej i jędrnej skóry. Wiele kobiet zastanawia się jednak, czy aby na pewno czynność tę można wykonywać w sytuacji, gdy spodziewa się dziecka. Czy szczotkowanie na sucho w ciąży jest bezpieczne i dozwolone? Warto się o tym dowiedzieć, aby nie popełnić bardzo poważnego błędu.

Czym jest szczotkowanie na sucho?

Jeśli ktoś chce się dowiedzieć, czy można stosować zabieg szczotkowania na sucho w czasie ciąży, w pierwszej kolejności trzeba się dowiedzieć, czym tak właściwie zabieg ten jest. Na czym on polega, jak się go przeprowadza, a co najważniejsze, jakie może przynieść korzyści?
Zabieg ten to swego rodzaju masaż skóry, który wykonuje się przy pomocy specjalnej szczotki. Nie może to być szczotka przypadkowa, która będzie miał nieprawidłowo dobrane włosie. Najlepsze są te modele, które wyposażone są w naturalne włókna Tampico.
Jakie konkretnie zalety przynosi takie szczotkowanie? Zabieg ten powinien charakteryzować się delikatnymi, kolistymi ruchami, aby nie doprowadzić do podrażnienia skóry. Dzięki temu zabiegowi można w bardzo wyraźny sposób zredukować cellulit, ujędrnić skórę, a także ją wygładzić. Zabieg ten powoduje zrelaksowanie, pozbycie się martwego naskórka, a także poprawienie krążenia krwi w skórze.

Czy można stosować szczotkowanie na sucho w ciąży?

Jak więc widać, zabieg szczotkowania na sucho jest stosunkowo prosty, nie wymaga wiele nakładów finansowych, a co najważniejsze można go przeprowadzać samodzielnie w domu. Przynosi on także bardzo dobre, szybko widoczne efekty. Zasadne jest jednak pytanie, czy aby na pewno można go przeprowadzać w ciąży? A może są jednak ku temu jakieś przeciwwskazania?
Jak się okazuje, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i można go spokojnie stosować nawet w zaawansowanej ciąży, jednak z jednym zastrzeżeniem. Nie jest on polecany, jeśli istnieje choćby nawet najmniejsze ryzyko poronienia. Jeśli więc lekarz prowadzący ciążę poinformuje nas o takim ryzyku, bezwzględnie należy zaprzestania stosowania tego rodzaju zabiegu.

Czy są inne przeciwwskazania do stosowania szczotkowania na sucho?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, jeśli tylko ciąża nie jest w żaden sposób zagrożona, czyli nie występuje ryzyko poronienia czy też przedwczesnego porodu, szczotkowanie na sucho może być spokojnie stosowane. Często nawet jest zalecane przez lekarza, ponieważ pozwala w rewelacyjny sposób się zrelaksować.
Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, czy istnieją jakieś silne, równie ważne przeciwwskazania do stosowania tego rodzaju zabiegu. Czy są jakieś okoliczności oprócz zagrożenia ciąży, które sprawiają, że nie powinno się stosować szczotkowania na sucho? Jak się okazuje, są takie sytuacji, a jest nią np. chorowanie na atopowe zapalenie skóry lub też obecne na skórze podrażnienia, rany czy też stany zapalne. Oprócz tego powinno się niestosowań tego zabiegu w sytuacji, gdy na skórze występuje trądzik, żylaki coraz łuszczyca. Odradza się stosować szczotkowanie w miejscach, na których obecne są pieprzyki.