uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

spanie w mokrych włosach
Uroda

Spanie w mokrych włosach i inne zbrodnie na mokrych włosach

By móc cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami, trzeba nie tylko o nie dbać (niektóre szczęściary, mające genetycznie mocne włosy, nawet tego nie potrzebują), ale też wiedzieć, czego unikać. Jest wiele czynników, które poważnie szkodzą nawet zdrowym i mocnym włosom, a poznanie ich pozwoli tego uniknąć.

Rozczesywanie włosów na mokro

Nie powinno się tego robić, ponieważ mokre włosy są rozpulchnione i mają otwarte łuski, przez co czesanie je kaleczy. Szczególnie należy obawiać się tego wówczas, gdy używa się do tego zabiegu agresywnych produktów, na przykład szczotek z metalowymi igiełkami. Najlepiej jest rozczesywać włosy dopiero po wysuszaniu. Kiedy zaś zachodzi potrzeba czesania ich na mokro, bo na przykład mają tendencję do silnego plątania, trzeba wpierw nałożyć na nie odżywkę, a także użyć do czesania delikatnego akcesorium. Może to być specjalna plastikowa szczotka lub drewniany grzebień z szeroko rozstawionymi zębami. Oczywiście zabieg ten trzeba wykonywać bardzo ostrożnie.

Wyjątkiem jeśli chodzi o czesanie na mokro są włosy kręcone – w ich przypadku zaleca się, by czesać je tylko tak. Zasady są takie same – należy czesać po nałożeniu odżywki, najlepiej drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Spanie w mokrych włosach

Jest to właściwie najgorsza rzecz, jaką można zrobić swoim włosom. Tak naprawdę nie powinno się na nich spać nawet gdy są suche – warto wiązać je w koczek czy splatać w warkocz, można też stosować specjalny czepek, gdyż ocieranie ich o poduszkę i przyciskanie ciałem powoduje uszkodzenia i łamanie. Kiedy zaś włosy są mokre, są na to narażone jeszcze bardziej. Koniecznie więc trzeba je wysuszyć przed pójściem na spoczynek, nawet jeśli oznacza to konieczność użycia suszarki, której chce się unikać.

Energiczne wycieranie ręcznikiem

Jest to częsta praktyka, stosowana nawet – o zgrozo – przez nieuświadomione fryzjerki. Tym gorzej, jeśli do zabiegu tego używa się szorstkiego ręcznika. Włosy są delikatne, szczególnie gdy są mokre, powinno się więc ostrożnie odcisnąć je z wody, a potem założyć na nie turban z ręcznika czy nawet ręcznika papierowego – po ten trik sięgają coraz częściej dobrzy fryzjerzy. Niektóre kobiety stosujące świadomą pielęgnację nieraz nawet na ten cel przeznaczają stary bawełniany podkoszulek, wiedząc, że włosy potrzebują kontaktu z delikatnymi, a nie szorstkimi materiałami, które je kaleczą.
Taki turban należy pozostawić na kilka minut, by materiał wchłonął wodę. Wówczas nie będzie potrzeby wycierania włosów – nigdy nie należy tego robić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.