uncover.com.pl

Moda, Uroda, Zdrowy styl życia

dobieranie fryzury
Uroda

Dobieranie fryzury – jak powinno wyglądać?

Sztuka dobrania fryzury nie jest łatwa i nieraz umiejętności tej nie posiadają nawet fryzjerzy – lub mają gust różniący się od gustu klientki. Ma to zaś duże znaczenie, ponieważ nawet piękne, zadbane włosy czy świetnie wykonana fryzura mogą nie wyglądać dobrze u danej kobiety. Jak zapewnić sobie, że tak nie będzie?

Warto postawić na naturę

Kobiety często starają się zmienić naturę i jeśli mają jasne włosy, farbują je na ciemno, zaś loki prostują. Nie zawsze jednak takie eksperymenty okazują się udane. Przeciwko naturze można się buntować lub po prostu mieć dość takiego samego wyglądu, jednak to zwykle jej wybory są najtrafniejsze. Poza tym mocne ingerowanie we włosy, jak radykalna zmiana koloru czy wyprostowanie ich albo wykonanie trwałej ondulacji, zazwyczaj poważnie im szkodzą.

Co zatem można zrobić? Jeśli chce się zmienić swój wygląd, dobrze będzie postawić na niewielkie modyfikacje. Kiedy pragnie się przyciemnić włosy, niech będzie to zmiana, przynajmniej na początku, o kilka tonów. Jeśli ma się dość loków, można prostować je na szczotce czy używać wałków, by zmieniły się w wijące się fale. Kiedy zaś od „zawsze” ma się długie włosy, a kusi, żeby je drastycznie ściąć, dobrze będzie robić to stopniowo, ścinając niewielkie ilości, co pozwoli przyzwyczaić się do nowej długości.

Nie zawsze dobrze jest pożądać za modą

Tak jak w każdej dziedzinie, również we fryzjerstwie co jakiś czas pojawiają się nowe trendy. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma uniwersalnej fryzury czy koloru dobrego dla każdej kobiety, dlatego za trendami trzeba podążać rozważnie, a czasem w ogóle się im nie poddawać. Modne krótkie fryzurki z potarganych włosów nie będą na przykład dobrym wyborem dla kobiet o cienkich i rzadkich włosach, gdyż mogą być widoczne prześwity. Również kolor włosów trzeba dobierać do typu urody, by nie stworzyć niekorzystnego efektu, w którym na przykład ciepły brąz bezlitośnie podkreśla widoczne na twarzy naczynka.

Jak dobrać uczesanie?

Kiedy chce się zmienić uczesanie, by poczuć się lepiej albo podejrzewa się, że w obecnym nie wygląda się dobrze, warto odwiedzić naprawdę dobrego fryzjera lub samodzielnie poszukać dla siebie cięcia i uczesania. W sieci znaleźć można programy pozwalające na dobieranie fryzury z użyciem własnego zdjęcia. Doskonale będzie też zapoznać się z podstawowymi zasadami na temat tego, jak uczesaniem można korygować defekty twarzy. Warto na przykład wiedzieć, że pucołowate policzki zamaskują włosy cieniowane i zachodzące na twarz, a krótkie fryzurki odmładzają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.